Ile kosztuje ocieplenie domu w 2022 roku?

Ocieplenie domu jest bardzo ważne z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala utrzymać we wnętrzu mieszkania ciepło w okresie zimowym, a latem chroni przed upałem. Dlaczego jeszcze warto ocieplić dom?

Prawidłowe ocieplenie domu pozwoli nam przede wszystkim zachować ciepło w jego wnętrzu. Kiedy na zewnątrz są bardzo niskie temperatury, ocieplony budynek sprawia, że jego ogrzewanie jest bardziej efektywne i ekonomiczne. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet połowę wydawanej do tej pory sumy.

Zalety ocieplenia budynku mieszkalnego

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale ocieplenie domu to nie tylko powstrzymanie ucieczki ciepła z jego wnętrza. Latem, kiedy na zewnątrz panują wyjątkowo wysokie temperatury, ocieplony budynek ochroni nas przed nimi. Wewnątrz domu tworzą się szczególne warunki, dzięki którym temperatura jest o kilka stopni niższa. W ten sposób możemy także zaoszczędzić na klimatyzowaniu pomieszczeń.

Dlaczego warto ocieplać domy?

To jednak nie wszystko. Jak się okazuje, ocieplony budynek jest również bardziej odporny na wilgoć. Jest to szczególnie zauważalne podczas deszczów. Nawet, kiedy na zewnątrz przez kilka dni pada deszcz, mury naszego domu są izolowane od wilgoci i nie grozi im przemoknięcie. Dzięki temu wewnątrz mieszkania nie pojawia się grzyb na ścianach.

Ile kosztuje ocieplenie domu w 2022 roku?

Pisma branżowe podają, że ceny za ocieplenie domu w 2022 roku oscylują od 50 do nawet 100 zł za m2. Od czego zależy różnica? Przede wszystkim od materiału, jakim ocieplamy oraz od stale rosnących ich cen.

Podobnie jest z metodą ocieplenia, powierzchnią elewacji oraz ilością otworów okiennych czy drzwiowych. Cena ocieplenia domu może być uzależniona również od grubości styropianu czy wełny, jakie zastosujemy, a także od ich rodzaju. Jest to istotne, bowiem każdy rodzaj materiału izolacyjnego kładzie się w zupełnie inny sposób.

Prawidłowe ocieplenie domu pozwoli nam ochronić jego wnętrze przed zimnem, gorącem i wilgocią. Zapewni niższe rachunki za ogrzewanie i da ogromny komfort mieszkania. Warto jednak wybrać odpowiedni sposób ocieplenia budynku, materiały i sprawdzić ich ceny.