Dekoracyjne poduszki i narzuty: Jak wykorzystać tekstylia do zmiany wyglądu pomieszczenia

W sklepach ze sprzętem AGD i materiałami dekoracyjnymi zauważysz wiele dodatków, które pomogą Ci w zmianie klimatu pomieszczenia. Jednym z nich są dekoracyjne poduszki i narzuty. Jak wykorzystać tekstylia do zmiany wyglądu pomieszczenia? Oto kilka porad.

Dekoracyjne poduszki – detale pełne stylu
Poduszki to akcesorium, które z łatwością wprowadzi do Twojego mieszkania nową energię. Z racji tego, że są dosyć małe, nie stanowią wielkiego wydatku, ale mają pewien wpływ na aranżację. Możesz postawić na kilka, które będą uzupełniały kanapę, fotel lub łóżko i stosować je zgodnie z kolorystyką pokoju. Poduszki z nadrukami, np. roślinnymi dodadzą pomieszczeniu świeżości, a geometria nada surowości i oryginalności.

Narzuty – na wierzch lub pod spodem?
W przypadku narzut na łóżko, czeka nas mały problem. Czy posłać narzut na dno łóżka, czy położyć na środku kołdry i po chwili, kiedy ciepło zaczyna nas i nasze narzuty ogrzewać, powiedzieć drugiej osobie zdrówko i wrócić do ubierania narzutu na kołdrę? Narzuta może stanowić dodatkową warstwę albo pełnić funkcję dekoracyjną. W zależności od oczekiwań, możemy pozwolić sobie na różne eksperymenty.

Kanapa – w tle kolorowych poduszek
Poduszki na kanapie są pomocne, jeśli chcemy wprowadzić dynamikę w wystrój. Ile powinno ich być, by optycznie przykuć uwagę? To zależy od wielkości kanapy, jej stylu i kolorystyki. Możesz postawić na kilka dodatków powtarzających podobną gamę kolorów albo urozmaicić aranżację elementami kontrastującymi. W typowej klasycznej kanapie można pozwolić sobie na intensywniejsze kolory, np. bordo, fiolet, czerwień, dodające aranżacji elegancji i wyjątkowości.

Kuchnia – odporny na zabrudzenia materiał
Poduszki w kuchni? Dobre pomysły przychodzą w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Kuchnia to miejsce, gdzie przygotowujemy jedzenie i spędzamy dużo czasu, więc warto tam dobrze się czuć. Poduszki na krzesłach z miękkiego, odpornego na zabrudzenia materiału, to doskonałe rozwiązanie. Tu także kontrasty kolorystyczne będą wskazane.

Taras – aranżacja w plenerze
Poduszki i narzuty mogą pomóc w udekorowaniu tarasu, a nawet wniesieniu do niego więcej ciepła, zwłaszcza w chłodniejsze wieczory. Możesz połączyć poduszki i narzuty z jednobarwnymi poduszkami, aby uniknąć czerpania zbyt wiele z jednej palety kolorów.

Podsumowanie
Poduszki i narzuty, pomimo swojej prostoty, potrafią zmienić klimat w salonie, sypialni, kuchni czy na tarasie. Poprzez odpowiedni dobór kolorów i wzorów możesz wprowadzić do wnętrza swoją indywidualność, zadowolenie i styl.