Dekoracyjne dodatki stołowe: Jak stworzyć efektowne nakrycie stołu i aranżację

Tworzenie efektownego nakrycia stołu i aranżacji może na początku wydawać się trudnym zadaniem. Jednak z pomocą kilku dekoracyjnych dodatków stołowych, można stworzyć wyjątkowy i elegancki wystrój dla każdej okoliczności.

I. Wybierz styl

Przed rozpoczęciem dekorowania stołu, warto zastanowić się nad stylem aranżacji. Czy chcesz zrobić coś klasycznego, rustykalnego, czy też postawić na nowoczesność? Ważne, aby wszystkie elementy dekoracyjne pasowały do wybranego stylu.

II. Ważne dodatki stołowe

1. Serwetki – wybierz takie, które będą pasowały do stylu Twojego nakrycia. Mogą być gładkie lub zdobione, w kolorze białym lub kolorze dobranym do pozostałych elementów.

2. Obrus – zdecyduj, czy chcesz go użyć, czy też postawisz na efektowne podkładki pod talerze.

3. Podkładki pod talerze – można wybrać je zgodnie z kolorystyką stołu lub w kolorze kontrastowym.

III. Kwiaty i dodatki naturalne

1. Kwiaciarnie oferują szeroki wybór żywych kwiatów, które mogą stać się atrakcyjnym elementem aranżacji. W ofercie są również rośliny doniczkowe, które mogą służyć jako dekoracja okolicznościowa.

2. Owoce i warzywa – niektóre owoce i warzywa, jak na przykład jabłka, gruszki, truskawki czy maliny, mogą służyć jako dekoracyjne dodatki stołowe.

IV. Świece i oświetlenie

1. Świece dodają ciepła i romantyzmu do każdej aranżacji stołowej.

2. Kinkiety lub lampki na stół – sprawią, że całość będzie wyglądała bardziej elegancko.

V. Finalne akcenty

1. Menu – elegancko napisane menu na papierze lub tablicy, ustawione na stole, z pewnością zrobi wrażenie na Twoich gościach.

2. Dekoracyjne poduszki – jeśli chcesz dodać wyjątkowego akcentu, postaw na dekoracyjne poduszki, dopasowane do kolorystyki stołu.

Dzięki odpowiednio dobranym dodatkom stołowym, można stworzyć efektowne i niezapomniane aranżacje dla każdej okazji. Nie zapominajmy również, że najważniejszą rzeczą podczas każdej uroczystości są dobry posiłek i towarzystwo najbliższych osób.