Nowoczesne inspiracje retro: Powrót do stylu lat 60. i 70. w nowoczesnym wydaniu

Często ocenia się, że moda to cykliczna branża, którą napędza powrót trendów sprzed kilku dziesięcioleci. Tym razem styl lat 60. i 70. powróciły w nowoczesnym wydaniu i zyskały swoje uznanie w całej branży modowej i wnętrzarskiej.

Inspiracje lat 60. i 70. w modzie
W modzie, styl lat 60. i 70. kojarzył się głównie z minisukienkami, trapezowymi spódniczkami i kwiatowymi wzorami. Współczesna interpretacja tych motywów przedstawia się bardziej zróżnicowanie, łącząc elementy retro z nowoczesnymi technologiami.

Jednym z przykładów takiej kombinacji jest połączenie fasonu mini z dzianinowym materiałem, który ma w sobie dodatek lycry, co powoduje, że sukienka przybiera bardziej luźny fason.

Inspiracje lat 60. i 70. w wnętrzach
Styl lat 60. i 70. swoje miejsce znalazł również w aranżacji wnętrz. Kolorowe wzory i meble z okrągłymi kształtami przypominają nam te z lat dzieciństwa. Nowoczesne wariacje w tym stylu umieszczone są w ciemniejszych kolorach, a meble nieco większe niż te, jakie można było znaleźć w tamtych czasach.

Wzorzyste tapety, dywaniki i poduszki we współczesnych mieszkaniach, idealnie odzwierciedlają charakterystyczne dla lat 60. i 70. wzory. Czerwień, żółć i fiolet, to kolory, którymi kierowali się projektanci wnętrz, którzy inspirowali się tego typu stylem.

Co warto zwrócić uwagę, to fakt, że podobnie jak w przypadku mody, w aranżacji wnętrz, inspiracje retro zawsze pojawiają się we współczesnym wydaniu.

Inspiracje dla miłośników stylu lat 60. i 70.
Dla osób, które chciałyby w pełni wczuć się w styl lat 60. i 70. warto podsunąć kilka wskazówek. W aranżacji wnętrz warto zaszaleć z kolorem, wykorzystać okrągłe kształty i kwiatowe motywy. W mody, warto wybrać szerokie rękawy, spodnie w stylu bell bottom i buty na obcasie.

Podsumowanie
Styl lat 60. i 70. powrócił w nowoczesnym wydaniu i zyskał swoje miejsce wśród trendów modowych i wnętrzarskich. Inspiracje z dawnych lat na nowo zostały odkryte i odegrają ważną rolę w tym sezonie. Współczesne projekty charakteryzują się zróżnicowaniem i łączą w sobie elementy retro z nowoczesnością.